środa, 28 sierpnia 2013

Warsztaty P^3 - Praca domowa i waffle script

Najlepszą pracę domową wykonał Łukasz Stawiński. Łukaszu, gratulujemy, bez wykonywania Wstępniaka zakwalifikowałeś się do warsztatów.

Algorytm Łukasza jest do ściągnięcia z naszego chomika http://chomikuj.pl/olkus/Czerwone+pufy

Tak jak wymagaliśmy, jest klarowny, schludny i elegancki. W gh to ważne gdyż przy bardziej skomplikowanych definicjach nietrudno utonąć w bałaganie komponentów. Dodatkowo, czytelnie widać zamierzoną geometrię i bez trudu można znaleźć potrzebne slidery do edycji pożądanego elementu.

Uwagi nasunęły nam się dwie: jedna to taka, że warto w jednym miejscu skupić komponenty które potem chcemy "wypiekać" [bake] do rhino. Tak, by dało sie to zrobić jednym kliknięciem. Łukasz rozwiązaniem było umieszczenie pożądanego do rhino elementu na końcu każdej grupy, co również jest czytelne.

Druga to uwaga wizualna- dobrze jest wyłączyć preview elementów, które potrzebne nam były tylko przejściowo do skonstruowania bryły. W tym wypadku są to punkty, które w ostatecznym podglądzie nie są nam do niczego potrzebne a wprowadzają niepotrzebny bałagan.

Dodatkowo, na naszego chomika wrzuciliśmy algorytm "waffle script", bardzo przydatny i zaawansowany algorytm do pocięcia dowolnej bryły "na plasterki" w celu późniejszej fabrykacji. Bardzo przydatna rzecz do ramowych konstrukcji.

Życzymy miłej pracy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy