poniedziałek, 2 września 2013

Warsztaty P^3 - FAQ

W związku z zalewem pytań od studentów, publikujemy zestawienie tych najważniejszych w formie tzw. FAQu! Jednocześnie chcemy poinformować, że jeśli macie jakieś inne pytania – piszcie, przedłużyliśmy termin składania ew. pytań do 7 września.

Czy udział w Warsztatach P^3 jest płatny?

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

W jakim języku odbędą się warsztaty?

Warsztaty będą się odbywać w języku angielskim, nie będzie tłumacza, ale jeśli będą duże kłopoty ze zrozumieniem tutorów, to organizatorzy będą starali się pomagać na bieżąco.  

Wstępniak ma zawierać ogólną koncepcję pawilonu tzn. w jakim stopniu detalu należy go zaprojektować?

Ogólna koncepcja pawilonu, to projekt całego obiektu w bardzo ogólnym i schematycznym wyglądzie, tzn. np. bez podziałów na elewacji czy rzucie dachu itp. Forma pawilonu tutaj ma być niejako uzupełnieniem do przedstawienia sposobu łączenia elementów, z których ma być zbudowany pawilon (preferowane jest zaprojektowanie łączeń z drewna).

Czy można zrealizować 2 projekty lub więcej w ramach jednego wstępniaka, albo zrobić 2 wstępniaki przez jedną osobę?

Nie, dodajecie roboty organizatorom, więc radzimy wybrać i dopracować jeden projekt, ten lepszy. 

Czy preferowana jest jakakolwiek technika wykonania wstępniaka?

Technika wykonania wstępniaka jest dowolna, ważna jest pomysłowość i efekt końcowy, choć ocenie będzie podlegać również znajomość oprogramowania, jeśli więc do zrobienia wstępniaka użyte będą narzędzia komputerowe to będzie to stanowiło dodatkowy atut. 

Powierzchnia pawilonu ma mieć maksymalnie 25m2. Chodzi tu o powierzchnię podłogi wewnątrz pawilonu? Czy w takim razie drewniany ruszt, o którym mowa może wychodzić poza powierzchnię pawilonu i przekraczać te 25m2?

Powierzchnia zabudowy powinna mieć maksymalnie 25m2, tzn. należy zmieścić się zewnętrznym obrysem pawilonu w kwadracie o wymiarach 5 x 5m. Wynika to z tego, że pod pawilonem będzie ustawiony drewniany podest, na którym zostanie „postawiony” pawilon.

Czy w związku z tym, że oficjalnym językiem warsztatów jest język angielski dane kontaktowe na formularzu mają być pozbawione polskich znaków?

Teksty mogą zawierać polskie znaki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy