wtorek, 24 września 2019

NOWA WITRYNA

NOWA WITRYNA 
Minęła pierwsza dekada od kiedy działamy w Kącie. Czerwonepuffy.blogspot będą dla nas zawsze wielką inspiracją i motywacją do działania, jednak biegiem czasu stworzyliśmy inne komunikatory, które ułatwiają nam pokazywanie naszej pracy, wydarzeń i zaangażowanie w życie naszej uczelni. Oto nasz kolejny krok na udoskonalanie naszej działalności w sieci.
Chcemy przedstawić Wam nową witrynę
https://czerwonepufy.wixsite.com/blog
 Od teraz będziecie mogli na bieżąco zobaczyć co u nas słychać, komentować i dopingować.
Do zobaczenia na:
blogu:https://czerwonepufy.wixsite.com/blog
instagramie: https://www.instagram.com/czerwonepufy
facebooku: https://www.facebook.com/czerwonepufy

poniedziałek, 5 lutego 2018

"KONKURS NA PROJEKT GRAFICZNY IDENTYFIKACJI WIZUALNEJ ORAZ LOGA STUDENCKIEGO KOŁA NAUKOWEGO INSTYTUTU ARCHITEKTURY I URBANISTYKI-KĄT” - rozstrzygnięcie

  Jako  organizatorzy z przykrością musimy oznajmić jego nieważność z powodu niewpłynięcia wystarczającej ilości prac. Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli spróbować swoich sił i złożyli swoje prace.  "KONKURSU NA PROJEKT GRAFICZNY IDENTYFIKACJI WIZUALNEJ ORAZ LOGA STUDENCKIEGO KOŁA NAUKOWEGO INSTYTUTU ARCHITEKTURY I URBANISTYKI-KĄT”  
z przykrością musimy oznajmić jego nieważność z powodu niewpłynięcia wystarczającej ilości prac. Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli spróbować swoich sił i złożyli  swoje prace.

środa, 10 stycznia 2018

WARSZTATY - NOWE PODWÓRKA NA WŁÓKIENNICZEJ.


Nowe podwórka na Włókienniczej!

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta, Kąt ze studentami Akademii Sztuk Pięknych oraz Uniwersytetu Łódzkiego bierze udział w warsztatach mających na celu stworzenia nowej, przyjaznej przestrzeni na terenie kwartału Jaracza, Wschodnia, Kilińskiego i Rewolucji 1905 r.
Przez najbliższe dwa miesiące czekają nas rozmowy z Miejską Pracownią Urbanistyczną, z konserwatorami zabytków i wieloma inspirującymi artystami. 
To będzię Pracowity czas!
Motywacja jest ogromna!
Warsztaty zakończą się realizacją najciekawszych koncepcji.

foto. Ada Trybuchowicz 




poniedziałek, 4 grudnia 2017

KOKURS NA PROJEKT GRAFICZNY INDENTYFIKACJI WIZUALNEJ ORAZ LOGA STUDENCKIEGO KOŁA NAUKOWEGO INSTYTUTU ARCHITEKTURY I URBANISTYKI „KĄT”


Inspiruj się i twórz!


Zapraszamy do udziału w 
"KONKURSIE NA PROJEKT GRAFICZNY IDENTYFIKACJI WIZUALNEJ ORAZ LOGA STUDENCKIEGO KOŁA NAUKOWEGO INSTYTUTU ARCHITEKTURY I URBANISTYKI-KĄT” . 

Stwórz nową jakość loga  i oryginalny wygląd grafiki  identyfikacyjnej naszego Studenckiego Koła Naukowego- KĄT.   


Na zgłoszenia czekamy do końca grudnia.

O zasadach konkursu i nagrodach możecie przeczytać w  Regulaminie

poniedziałek, 15 maja 2017


Cześć!

Zapraszamy wszystkich członków KN KĄT jak i osoby które dopiero chciałyby rozpocząć działalność w kole na nasze spotkanie organizacyjne!


Termin: 24.05.17 (Środa)
Godzina: 14:15

Miejsce: KĄT (7 Piętro AiU)


Na spotkaniu czeka na was kilka atrakcji w tym: 
  • przedstawienie nowego opiekuna KN KĄT, 
  • wybory zarządu koła (zachęcamy do kandydowania!),
  • omówienie zakresu dalszej działalności KĄTa.
Jak zawsze zapraszamy do przyjścia i podzielenia się własnymi pomysłami - warsztaty, konkursy, spotkania etc. - możemy pomóc wam je realizować!

Serdecznie zapraszamy!

czwartek, 8 grudnia 2016

20.12.2016 - KĄT TEKSTY - Patrik Schumacher oraz Peter Buchanan





Po długiej przerwie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie z cyklu KĄT TEKSTY!

Jest to cykl, podczas którego spotkań rozmawiamy nad zaproponowanym wcześniej tekstem z szeroko pojętej Teorii Architektury. Spotkania ma w założeniu charakter otwarty, teksty są punktem zaczepienia, otwierają pole do dyskusji.


20.12.2016, godzina 18:15, 7 piętro - aneks KN KĄT!


Tematem nadchodzącego spotkania będzie tekst Patrika Schumachera p.t. "Parametrisism as style - Parametricism Manifesto" oraz będący recenzją oraz krytyką książki w której zawarto tezy ww. manifestu tekst Petera Buchanana p.t. "The Autopoiesis of Architecture dissected, discussed and decoded". Teksty znajdziecie pod adresem:




Wcześniejsze zapoznanie się z tekstami jest warunkiem koniecznym uczestnictwa. Spotkanie prowadzone będzie w języku Polskim, prowadzącym będzie dr hab. n.t. Artur Zaguła - postać dobrze znana studentom naszego wydziału - dziekan, historyk sztuki oraz opiekun KN KĄT.

Zapraszamy wszystkich chętnych aby poszerzać swoje horyzonty, zapoznawać się z teoriami stojącymi za architekturą czy po prostu o architekturze i nie tylko rozmawiać!

wtorek, 25 października 2016

02.11.16 Spotkanie organizacyjne!


Zapraszamy wszystkich członków Koła Naukowego KĄT, jak i osoby zainteresowane rekrutacją. Spotkanie odbędzie się 02.11.2015 (środa) o godzinie 14:15. Miejscem spotkania będzie sala koła w aneksie na 7 piętrze IAiU (s. 701).

W planie mamy:

Wybory - nowego zarządu koła!

Rekrutacja - zapraszamy wszystkich zainteresowanych!


Dyskutować będziemy również projekty koła wymagające dokończenia/kontynuacji jak i czekać na nowe inicjatywy.

Serdecznie zapraszamy!

niedziela, 8 maja 2016

Spotkanie i Warsztaty - Guillermo Carella Sanchez - 16.05.16



Sekcja „Kątem oka” studenckiego koła naukowego „Kąt” zaprasza na wykład oraz warsztaty poświęcone architekturze struktur membranowych, które poprowadzi specjalista w tej dziedzinie – architekt Guillermo Carella Sanchez.



Gdzie?

Budynek B16 koło Instytutu Architektury przy ul. Politechniki 6A.


Kiedy?

16 maja 2016r. (poniedziałek), wykład 14:15- 15:15, warsztaty 15:30- 19



Uwaga:



- Wykład jest zupełnie bezpłatne, bez ograniczonej liczby osób. Warsztaty, ze względu na konieczność przygotowania odpowiednich materiałów, płatne 40zł od osoby. Śpiesz się! Mamy tylko 20 miejsc- decyduje kolejność zgłoszeń (zapisy w Instytucie Architektury, dokładne informacje na plakatach)


- Wykład oraz warsztaty prowadzone w języku angielskim (w bardzo przystępny sposób, nie musisz mówić perfekcyjnie po angielsku, wystarczą podstawowe umiejętności ;))

Guillermo Carella

Architekt urodzony w 1979 roku w Peru, absolwent Uniwersytetu Ricardo Palma w Limie w 2002 roku. 
Jako szef praktyki uczestniczył w klasie 'Konstrukcje specjalne', w której szczególny nacisk kładziono na badanie struktur membranowych (2003-2006). Równolegle poszerzał swoją wiedzę na pierwszym stopniu studiów konstrukcyjnych prowadzone przez architekt Aurorę Perez, pionierkę w projektowaniu architektury tkanin.
Do firmy CIDELSA dołączył w 2004 roku; od 2007 roku jest odpowiedzialny za projektowanie struktur membranowych międzynarodowego biura z siedzibami w Peru, Chile i Argentynie. Prowadzi zespół architektów odpowiedzialnych za kompleksowy rozwój projektów konstrukcji, począwszy od koncepcji membrany i struktury aż do szczegółowego projektu wykonawczego, nadzorując konfigurację strukturalną, wzornictwo i produkcję tkanin. 
CIDELSA opracowała ponad 200 tysięcy metrów kwadratowych struktur membranowych, w tym przekrycia chociażby stadionów, centrów handlowych czy stacji metra.
W 2016 roku Guillermo Carella przeniósł się do Krakowa w celu rozszerzenia działalności na rynki europejskie.

Strony internetowe:

niedziela, 3 kwietnia 2016

Design w praktyce - RYGALIK - 23.04.16

Koło naukowe KĄT zaprasza na spotkanie z cyklu Kątem Oka:

Zapraszamy na spotkanie z wybitnymi projektantami – Tomaszem i Gosią Rygalik. Zgodzili się oni podzielić z nami swymi doświadczeniami, opowiedzieć o świecie designu oraz co za tym idzie…zarazić motywacją i zainspirować. Ponadto, Tomek Rygalik sprawnie obnaży pułapki designu – sytuacje, kiedy projektant balansujący na granicy pomiędzy zwariowanym artystą a zimnym konstruktorem jest wmanewrowany w gry marketingowe prowadzące do nieetycznych postaw , staje przed ryzykiem tworzenia rzeczy niepotrzebnych, designersko wystylizowanych śmieci. Będzie też czas na pytania i rozmowę z projektantami. 

Kiedy?

23.04 – sobota, godzina 17:00

Gdzie?

Instytut Architektury i Urbanistyki
ul. Politechniki 6
7 piętro

Wstęp Wolny,

Zapraszamy!


Kim oni są?












Tomasz Rygalik

Projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki, obejmował funkcję architekta polskiej prezydencji w Radzie UE – to nadal mało, by go przedstawić. Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej, ukończył wydział wzornictwa przemysłowego na Pratt Institite w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów współpracował z wieloma firmami projektowymi w Stanach Zjednoczonych, dla klientów jak Kodak, Polaroid, MTV, PerkinElmer, Dentsply, Unilever, Dupont. Posada o jakiej tysiące projektantów mogłoby tylko marzyć, życie na bardzo wysokim standardzie, piękne mieszkanie na Manhattanie – to wszystko Tomasz rzucił z potrzeby… samorozwoju i cofnął się znów do statusu studenta- tym razem w legendarnej szkole Royal College of Art w Londynie. Po ukończeniu studiów uczelnia nie chciała go wypuścić- został pracownikiem naukowym w zespole badawczo-rozwojowym. W tym samym czasie założył własne studio projektowe z siedzibą w Londynie i Łodzi. Od 2008 prowadzi pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie oraz Studio Rygalik razem z partnerką, projektantką Gosią Rygalik. Współpracuje m.in. z Moroso, Noti, Profim, Ideal Standard, Siemens, Heineken czy Ikea. Od 2010 pełni funkcję dyrektora kreatywnego czołowych polskich marek meblowych, jak Comforty i Paged. Realizuje wiele projektów dla instytucji kultury m.in. Instytutu Adama Mickiewicza, Teatru Wielkiego — Opery Narodowej, Muzeum Historii Żydów Polskich, BOZAR, Zachęty, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Narodowego, Instytutów Kultury Polskiej. 



Gosia Rygalik

Projektantka z prawdziwego powołania. Ukończywszy informatykę zdecydowała się zacząć od początku, od zupełnie innej strony i rozpoczęła studia na Wydziale Wzornictwa na ASP w Warszawie. Studiowała także w Danmarks Designskole. Pierwsze projektowe doświadczenia zawodowe zdobywała w Kopenhadze. Była członkiem platformy PG13, grupy studentów, realizującej projekty o charakterze eksperymentalnym, organizującej i biorącej udział w wystawach, konkursach i warsztatach projektowych, jak również projektach we współpracy z przemysłem. Podczas studiów magisterskich Gosia skoncentrowała się na food designie. Związek między jedzeniem a projektowaniem stanowi główny temat jej teoretycznych poszukiwań oraz zawodowej praktyki.



wtorek, 24 listopada 2015

25.11.15 godz. 14.15 - Otwarte spotkanie na temat przebudowy Programu Edukacyjnego w instytucie AiU.


Przypominamy o jutrzejszym, drugim spotkaniu odnośnie zmian w programie dydaktycznym IAiU. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów IAiU o 14:15 na 7 piętro. Chcielibyśmy omówić semestr  po semestrze obecny program dydaktyczny i sformułować listę postulatów, gotową do przedstawienia władzom instytutu. Zachęcamy do zapoznania się z obecnym programem na stronie webdziekanatu oraz  notatką z poprzedniego spotkania.

Zapraszamy!

niedziela, 15 listopada 2015

18.11.15 godz. 14.15 - Otwarte spotkanie na temat przebudowy Programu Edukacyjnego w instytucie AiU.



Dyrekcja Instytutu Architektury i Urbanistyki po raz kolejny zaprasza studentów do współpracy przy planowanych przekształceniach programu edukacyjnego. Tematem rozważań będą nasze propozycje zmian w programie studiów - takie jak zmiany ram czasowych poszczególnych zajęć, propozycje nowych przedmiotów oraz zmiany formy już istniejących etc. Spotkanie ma służyć zebraniu opinii studentów w formie opracowanego programu zmian, gotowego do przedłożenia władzom instytutu na zebraniach Komisji Dydaktyczno - Programowej. 


Jest to dobra okazja by mieć swój wpływ na jakość kształcenia. Zachęcamy do podzielenia się swoimi uwagami zarówno odnośnie przebiegu przedmiotów w których braliście udział jak i obecnego programu studiów dla kolejnych semestrów. 

Spotkanie to jest bezpośrednią kontynuacją prac grupy studentów w ubiegłym roku akademickim, gdy powstała wstępna ewaluacja programu edukacyjnego zakończona złożeniem podania z wnioskami oraz propozycjami zmian. Akcja spotkała się z pozytywną reakcją ze strony władz instytutu i poproszeni zostaliśmy o zebranie opinii o konkretnie programie dydaktycznym - ze względu na planowane w nim zmiany.   Podanie można znaleźć pod tym adresem.

niedziela, 1 listopada 2015

W poszukiwaniu zaginionej ciągłości miasta


Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą publikacją Muzeum Miasta Łodzi p.t. "W poszukiwaniu zaginionej ciągłości miasta". Jest to zbiór tekstów, wywiadów i transkrypcji zebranych w ramach realizacji projektu W poszukiwaniu zaginionego kwartału przeprowadzonego przez Muzeum Miasta Łodzi w 2014 roku.

Tematyka tekstów rozciąga się od  historii architektury i urbanistyki miasta, przez wpływ ww. czynników na obecny obraz Łodzi aż po współczesne zagadnienia urbanistyczne/społeczne. Publikacja, napisana w niezmiernie ciekawy sposób, gromadzi w jednym miejscu opinie (zarówno w formie wypowiedzi pisemnych jak i transkrypcji wywiadów oraz dyskusji) specjalistów, m.in: Andrzejem Owczarkiem - architektem, koneserem międzywojennego modernizmu modernizmu, Zbigniewem Bińczykiem - architektem, prezesem łódzkiego oddziału SARP, czy dr. Jacka Friedricha- historyka sztuki, badacza architektury nowoczesnej, oraz wielu innych.

Publikacja powstała przy aktywnej współpracy poprzedniego prezesa KN KĄT - Rafała Jóźwiaka.

Zachęcamy do lektury!


wtorek, 20 października 2015

Podsumowanie spotkania organizacyjnego 14.10.15

Podczas spotkania, które odbyło się w zeszły czwartek, 14.10.15 dopełniliśmy formalności związanych z działaniem Koła jak i dyskutowaliśmy nad naszą działalnością w nadchodzącym roku akademickim. Poniżej znajdziecie skrótowy opis zagadnień które omawialiśmy:

Kąt Widzenia
Opis: Kontynuacja zeszłoroczne edycji konkursu, połączonej z obchodami Tygodnia z Architekturą. Dzięki organizacji tego wydarzenia chcemy stworzyć możliwość zarówno porównania i dyskusji naszych prac dyplomowych.
Uczestnicy:
Anna Helena Służewska
Aneta Kominiak
Eryka Milik
Paulina Pawlata
Marta Muszyńska
Karina Baraniak
Blanka Turek
Agata Tracz

Warsztaty
Opis: Współpraca ze specjalistami projektowania mebli oraz projektowania komputerowego w celu tworzenia form tymczasowych. Duży nacisk kładzie się na kontakt z opracowywanym materiałem oraz efekty praktyczne warsztatów.
Koordynator: 
Aleksander Dynarek
Uczestnicy:
Magdalena Walczak vel Walczyk
Aleksandra Gołębiewska
Kacper Koman
Maria Bukowska
Aneta Kominiak
Aleksandra Józefiak
Marta Brycht
Magdalena Szkatulska
Zuzanna Kulik
Aleksandra Wójcik
Adrianna Wujek
Michał Reszetarski
Justyna Kaźmierczak
Martyna Rogozińska
Marta Muszyńska
Gabriela Polewczyk
Karina Baraniak
Paulina Pawlata
Katarzyna Stefańska

Festiwal Kół Naukowych – Stand
Opis: Zadanie polega na przygotowaniu oraz wykonaniu atrakcyjnego stanowiska reprezentującego wydział BAIŚ oraz jego koła naukowe na Festiwalu Kół Naukowych 2015.
Uczestnicy:
Kacper Koman
Maria Bukowska
Nina Wojtczuk
Marta Muszyńska
Paulina Pawlata
Karina Baraniak
Gabriela Polewczyk
Blanka Turek
Agata Tracz
Magdalena Szkatulska
Martyna Rogozińska

3 Kąty / Nieistniejące
Opis: Projekt którego celem jest stworzenie dokumentacji nieistniejących dzieł architektury Łodzi – w formie modeli stworzonych w technologii druku 3D jak i podsumowującej projekt publikacji.
Koordynatorzy:
Aleksander Dynarek
Piotr Kluszczyński
Łukasz Stawiński
Uczestnicy:
Szymon Nachała
Kacper Koman
Katarzyna Stefańska
Maria Bukowska
Nina Wojtczuk
Justyna Kaźmierczak

Kątem Oka
Opis: Cykl spotkań z architektami (i nie tylko) w formie wykładu połączonego z panelem dyskusyjnym.
Koordynatorzy:
Joanna Sikorska
Piotr Sokołowski
Uczestnicy:
Adrianna Trybuchowicz-Wojska
Zuzanna Kulik
Adrianna Wujek
Aleksandra Wójcik
Michał Reszetarski



Ostatnim punktem zebrania był wybór nowego zarządu Koła. Poniżej znajdują się wyniki głosowania:


Prezes:
Andrzej Giełzak (Andrzej.Gielzak@gmail.com)

Wiceprzewodniczący:
Martyna Wróblewska
Małgorzata Babska

Skarbnik

Anna Helena Służewska


czwartek, 1 października 2015

14.10.15 Spotkanie organizacyjne KN KĄT



Zapraszamy wszystkich członków Koła Naukowego KĄT, jak i osoby zainteresowane rekrutacją. Spotkanie odbędzie się 14.10.2015 (środa) o godzinie 14:15. Miejscem spotkania będzie nowa sala koła w aneksie na 7 piętrze IAiU (s. 701).


Plan spotkania:
- Proces rekrutacjny.
- Przedstawienie planowanych działań koła na r.a. 2015/16.
- Wybory zarządu.

Jak zawsze oczekujemy na waszą obecność i na wasze pomysły!

Zapraszamy serdecznie!

poniedziałek, 13 kwietnia 2015

KĄT-TEKSTY: ADOLF LOOS 23 KWIETNIA GODZ 18




Serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu KĄT-TEKSTY dnia 23 kwietnia 2015r o godzinie 18:00. Panel dyskusyjny, moderowany przez dr hab. Artura Zagułę, obejmie tematykę wybranych esejów Adolfa Loosa ze zbioru "Ornament i zbrodnia".

teksty znajdują sie pod tym linkiem:
https://drive.google.com/file/d/0B4KpTrccVm-WbUNfVkd2ZExJYTg/view?usp=sharing

wtorek, 7 kwietnia 2015

Research Lab- wystawa projektu






Koło Studenckie "KĄT" ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych eksperymentalnymi poszukiwaniami w architekurze na wystawę projektu "Research Lab". Projekt ten działał od wakacji, mając na celu zachęcenie studentów do nietypowych działań w zakresie nowoczesnych technologii i ekologii w architekturze i projektowaniu form. W jego ramach odbywały się spotkania, dyskusje i warsztaty w Fab Lab Łódź

Projekty powstałe w ramach akcji będą wystawione w Łódzkim Domu Kultury przez dwa tygodnie od 16 kwietnia. 

Wernisaż odbędzie sie o godzinie 18. Serdecznie zapraszamy!



niedziela, 25 stycznia 2015

Nieistniejące- kontynuacja projektu

Projekt "Nieistniejące" rozpoczyna kolejną fazę działalności.








"Nieistniejące" to projekt Koła Naukowego KĄT polegający na rekonstruowaniu nieistniejących dzieł architektury za pomocą druku 3D. W formie otwartych warsztatów z udziałem ponad 50 studentów i we współpracy z autorytetami z dziedziny historii sztuki i architektury wykonaliśmy opracowanie i makiety parunastu obiektów, które pokazaliśmy na trzech wystawach (Tydzień z Architekturą, ŁDK, ŁDF), a także w telewizji i wielu serwisach internetowych.


Jednakże to nie koniec. Chcemy, by nasz projekt nie spoczął na laurach sukcesu medialnego. Planujemy dużo większą wystawę i wydanie publikacji. W tym celu zorganizowaliśmy nowy nabór chętnych do pracy nad obiektami. Oto lista zgłoszonych:


https://docs.google.com/spreadsheets/d/1S5d-uMWcO-GRWwH5sXerZyHZPuja3nrXQmJyx3gr-9s/edit?usp=sharing


Osoby z listy lecz bez przyporządkowanych obiektów prosimy o wybranie sobie któregoś z wolnych. Jeśli obiektów zabraknie, lub żaden do was szczególnie nie przemawia, możecie oczywiście znaleźć obiekt zniszczony/niezrealizowany, którego dotychczas nie było na liście. Szczególnie zachęcamy do obiektów niezrealizowanych, takich jak projekty Millo czy Kardaszewskiego.


Gdy zamkniemy listę każda grupa otrzyma jednego z organizatorów jako koordynatora swojej pracy i osobę kontaktową. Planowany termin realizowania wydruków to marzec/ kwiecień.



sobota, 13 grudnia 2014

Kiedy kreatywność spotyka beton – spotkanie z Maciejem Mazerantem

Kiedy kreatywność spotyka beton – spotkanie z Maciejem Mazerantem

17 grudnia (środa) o godzinie 18.00 w Kącie odbędzie się spotkanie z Maciejem Mazerantem, wydawcą magazynu internetowego Purpose. Głównym tematem będzie proces wdrażania projektu w życie, od pomysłu aż do całkowitej realizacji.

Autor plakatu: Piotr Sokołowski

Maciej Mazerant – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, na wydziale Edukacji Wizualnej w 2003 roku, wydawca magazynu internetowego Purpose, serwisu obejmującego zagadnienia z dziedziny kultury, nauki i przedsiębiorczości, właściciel European Culture Consulting – Culture Factory. Warto również wspomnieć o projektach koordynowanych przez firmę, są to przede wszystkim: „Kreatywni Samozatrudnieni", prowadzenie serwisu Ładnie Naprawię – miejsca, gdzie naprawianie sprzętów ze zwykłej czynności nabrało znaczenia idei, stworzenie niebagatelnego sklepu internetowego Purpose Shop (projekt Pluseco) propagującego przemyślane tworzenie produktów dla świadomych klientów. Laureat nagród takich jak: nagroda główna w konkursie "Dobre praktyki EFS", główna nagroda w konkursie "Nie przegap zmian na wschodzie",  oraz wiele innych.

środa, 10 grudnia 2014

Kątem Oka z Shinichi Ogawą


Stoję przed dylematem należytego zapowiedzenia wykładu japońskiego architekta skrajnego minimalizmu. Być może opowieść o minimalizmie powinna ograniczać się do zdawkowych faktów? Może zrozumieniu minimalizmu sprzyja atmosfera kontemplacji? Może dyskutując, chwaląc czy krytykując odnosić powinniśmy się do niezbędnego minimum?

Niemniej, o minimalizmie posłuchamy w poniedziałek, 15 grudnia o godzinie 15:00. Opowiadać będzie Shinichi Ogawa. Prosto z Japonii. Dzięki wspaniałomyślności moomoo.

Shinichi Ogawa – oficjalna strona - shinichiogawa.com
Wykład odbędzie się na auli B12 Wydziału Budownictwa PŁ – aleja Politechniki 6.

wtorek, 25 listopada 2014

Podsumowanie spotkania roboczego 20.11.14

Podczas spotkanie w zeszłym tygodniu omawialiśmy projekty przez nas realizowane, oraz propozycje nowych inicjatyw. Jako efekt - lista członków koła, projektów, oraz koordynatorów.
Cykl "Kątem Oka"
Opis:
Cykl spotkań z architektami, składających się z wykładu oraz panelu dyskusyjnego. W tym roku w planach jest rozwinięcie go również o spotkania z przedstawicielami profesji współpracującymi z architektami, jak i z inwestorami, w celu spojrzenia na proces projektwy z innej perspektywy.
Koordynator:
Stępień Wojciech (wojciech_stepien@interia.pl)
Uczestnicy:
Nita Adrianna
Pupin Michał
Pyć Katarzyna
Sikorska Joanna
Sokołowski Piotr

Cykl "Kąt Teksty"
Opis:
Cykl spotkań z dr Arturem Zagułą, podczas których poddaje on pod analizę i dyskusję wybrane fragmenty tekstów o architekturze i sztuce.
Koordynatorzy:
Gołębiewska Aleksandra (aleksandra.golebiewska.vla@gmail.com)
Szymon Olber (szymon.olber@gmail.com)

Warsztaty P^3.2
Opis:
Druga edycja warsztatów parametrycznych mająca celu zaprojektowanie i wykonanie obiektów małej architektury służących studentom w budynku AiU.
Koordynator:
Świątek Aleksander (alexander.swiatek@gmail.com)
Wróblewska Martyna(martyna.wro@gmail.com)
Uczestnicy:
Rodzeń Paulina
Madalińska Maria
Rochala Aleksandra

Konkurs "Kąt Widzenia"
Opis:
Konkurs prac dyplomowych absolwentów PŁ - kontynuacja zeszłorocznego wydarzenia, z zamiarem przekształcenia go w wydarzenie cykliczne. Dodatkowo plan organizacji wystawy/miejsca ekspozycji prac studentów IAiU, realizowanych w toku nauczania i poza nim.
! Poszukiwane chętne osoby do uczestnictwa w projekcie.
Koordynator:
Firmowska Katarzyna (kaska.firma@gmail.com)
Uczestnicy:
Służewska Anna Helena
Tranda Alicja

Projekt B16
Opis:
Inicjatywa mająca na celu przekonanie władz PŁ do wygospodarowania części budynku B-16 na cele działalności kół naukowych.
Uczestnicy:
Babska Małgorzata (babska.gosia@gmail.com)
Grabowska Karolina (kargrabowska93@gmail.com)
Monika Strzelczyk
Magda Walczak
Nicole Jabłońska

Konkurs UNESCO na Afgańskie Centrum Kultury
Opis:
Przygotowanie koncepcji architektonicznej Afgańskiego Centrum Kultury w Bamiyan na potrzeby otwartego konkursu architektonicznego ogłoszonego przez UNESCO. W celu zapoznania się ze szczegółami zapraszamy na stronę konkursu: http://bamiyanculturalcentre.org/
! Poszukiwane chętne osoby do uczestnictwa w projekcie. Ze względu na zaawansowanie projektu i dość krótki termin nadsyłania prac szczególnie zachęcamy studentów drugiego stopnia.
Uczestnicy:
Świątek Aleksander
Lang Konrad
Szymon Olber

70-lecie Politechniki Łódzkiej
Opis:
Przygotowanie koncepcji imprezy okolicznościowej na rynku manufaktury, przygotowanie projektu instalacji promującej PŁ, łącznie z jej oprawą audio-wizualną.
Koordynatorzy:
Dynarek Aleksander (wielkiolkus@interia.pl)
Kluszczyński Piotr (piotr@kluszczynski.info)
Stawiński Łukasz (stawinski90@gmail.com)
Uczestnicy:
Babska Małgorzata
Baltulions Ivan
Gołębiewska Aleksandra
Grabowska Karolina
Nicole Jabłońska
Tranda Alicja
Trybuchowicz Adrianna
Walczak Magdalena
Wywiał Anna
Zamiatnin Filip
Zasada Katarzyna

Nieistniejące
Opis:
Kontynuacja warsztatów z technologii druku 3D - rozwój wystawy Nieistniejących Dzieł Architektury o kolejne obiekty, oraz przyuczanie uczestników do obsługi drukarki 3D.

Koordynator:
Dynarek Aleksander (wielkiolkus@interia.pl)
Kluszczyński Piotr (piotr@kluszczynski.info)
Stawiński Łukasz (stawinski90@gmail.com)
Kowalski Marcin (wadap8@wp.pl)

Funkcja pomocnicza:

Babska Małgorzata
Katarzyna Zasada

Uczestnicy:
Baltulions Ivan
Ciach Paulina
Czapnik Agata
Grzybowska Joanna
Jerzykowska Justyna
Kobza Nadia
Nita Adrianna
Piotrowska Agnieszka
Pyć Katarzyna
Sikorska Joanna
Służewska Anna Helena
Sokołowski Piotr
Tranda Alicja
Walczak Filip
Walczak Magdalena
Ziółkowska Agata
Maciek Laufer

Research Lab
Opis:
Krok dalej od architektury parametrycznej: architektura eksperymentalna - projekt badawczy mający na celu zgłębienie nietypowych aspektów projektowania w architekturze i designie. Zainteresowanych zapraszamy na kolejne już spotkanie 2 grudnia, godzina 18:00, KĄT.

Koordynatorzy:
Dynarek Aleksander (wielkiolkus@interia.pl)
Kluszczyński Piotr (piotr@kluszczynski.info)
Stawiński Łukasz (stawinski90@gmail.com)

Uczestnicy:
Boltulenis Ivan
Ciach Paulina
Czapnik Agata
Grzybowska Joanna
Jóźwiak Rafał
Kobza Nadia
Madalińska Maria
Nita Adrianna
Piotrowska Agnieszka
Pupin Michał
Pyć Katarzyna
Sabaleuskaya Yuliya
Sikorska Joanna
Sokołowski Piotr
Tranda Alicja
Walczak Filip
Walczak Magdalena

Koordynatorzy projektów odpowiedzialni są za zorganizowanie pracy grup. Osoby które nie były na spotkaniu organizacyjnym, a zainteresowane są uczestnictwem w którymś z w.w. projektów proszone są o kontakt z koordynatorem.

Obserwatorzy