poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Tydzień z Architekturą 22-31.05.2014


Tydzień z Architekturą jest ogólnopolską akcją, odbywającą się równolegle w całym kraju, organizowaną przez oddziały regionalne Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Edycja łódzka, w zamyśle organizatorów ma być czasem spotkań różnych środowisk związanych z architekturą, urbanistyką i szeroko pojętym budownictwem. Do uczestnictwa w wydarzeniu zaproszeni zostaną przede wszystkim mieszkańcy, a także dziennikarze i samorządowcy.

Przewidywana jest realizacja możliwie najszerszego programu promującego dobrą architekturę oraz dorobek środowiska łódzkich architektów, urbanistów a także projektantów wnętrz, zarówno profesjonalistów a także studentów.Zapraszamy wszystkich architektów do udziału w wystawie, na której zaprezentujemy najciekawsze prace z obszarów architektury i urbanistyki pn. „Najlepszy projekt z pracowni” (przewidujemy prezentację do 4 plansz 100 x 70, dopuszczamy inne formy prezentacji, adekwatne do autorskiej propozycji). Prosimy o zgłoszenia na nasz adres lodz@sarp.org.pl lub pod numer telefonu 601 689 441.

W ramach programu, podczas otwarcia „Tygodnia z Architekturą” będzie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za najlepszy dyplom, którego organizatorami jest KN KĄT.  Zapraszamy wszystkich studentów łódzkich uczelni do wzięcia udziału w konkursie. Więcej informacji tu: Konkurs na najlepszy dyplom.
Nasze koło oraz „IX Piętro” organizują również warsztaty dla młodzieży i mieszkańców miasta (więcej informacji wkrótce).

W dniach 24-26 oraz 28 i 31 maja w Kinie Charlie będą prezentowane filmy o architekturze. Oprócz tego planowane są inne wydarzenia towarzyszące „Tygodniowi z Architekturą”, m.in. wykład dra Andrzeja Szczerskiego w MS2 oraz wystawa „Dyplom dla Łodzi” w galerii Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania przy ulicy Targowej 65.

Jednym z najważniejszych punktów programu ma być konferencja SARPu w formule debaty oksfordzkiej nt. „Nowy Urbanizm powinien zdominować Modernizm w procesie  rewitalizacji Łodzi”. Ma dotyczyć ona najistotniejszych kwestii związanych z przyszłością naszego miasta, także, a może przede wszystkim w osadzeniu historycznym. Do debaty zostali zaproszeni „reprezentanci Modernizmu”: Romuald Loegler, Mirosław Wiśniewski, Andrzej Owczarek, oraz „reprezentanci Nowego Urbanizmu”: Rob Krier, Artur Zaguła, Marek Janiak, Zbigniew Bińczyk.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu „Tydzień z Architekturą”, które z całą pewnością ciekawie wpisze się kalendarz łódzkich inicjatyw, jako jeden z ciekawszych punktów w okresie końca maja.
Bieżące informacje na stronie FB wydarzenia: facebook.com/tydzienzarchitektura

22-31.05.2014
Teatr Wielki w Łodzi, Plac Dąbrowskiego
www.lodz.sarp.org.pl | czerwonepufy.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy