niedziela, 3 kwietnia 2016

Design w praktyce - RYGALIK - 23.04.16

Koło naukowe KĄT zaprasza na spotkanie z cyklu Kątem Oka:

Zapraszamy na spotkanie z wybitnymi projektantami – Tomaszem i Gosią Rygalik. Zgodzili się oni podzielić z nami swymi doświadczeniami, opowiedzieć o świecie designu oraz co za tym idzie…zarazić motywacją i zainspirować. Ponadto, Tomek Rygalik sprawnie obnaży pułapki designu – sytuacje, kiedy projektant balansujący na granicy pomiędzy zwariowanym artystą a zimnym konstruktorem jest wmanewrowany w gry marketingowe prowadzące do nieetycznych postaw , staje przed ryzykiem tworzenia rzeczy niepotrzebnych, designersko wystylizowanych śmieci. Będzie też czas na pytania i rozmowę z projektantami. 

Kiedy?

23.04 – sobota, godzina 17:00

Gdzie?

Instytut Architektury i Urbanistyki
ul. Politechniki 6
7 piętro

Wstęp Wolny,

Zapraszamy!


Kim oni są?
Tomasz Rygalik

Projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki, obejmował funkcję architekta polskiej prezydencji w Radzie UE – to nadal mało, by go przedstawić. Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej, ukończył wydział wzornictwa przemysłowego na Pratt Institite w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów współpracował z wieloma firmami projektowymi w Stanach Zjednoczonych, dla klientów jak Kodak, Polaroid, MTV, PerkinElmer, Dentsply, Unilever, Dupont. Posada o jakiej tysiące projektantów mogłoby tylko marzyć, życie na bardzo wysokim standardzie, piękne mieszkanie na Manhattanie – to wszystko Tomasz rzucił z potrzeby… samorozwoju i cofnął się znów do statusu studenta- tym razem w legendarnej szkole Royal College of Art w Londynie. Po ukończeniu studiów uczelnia nie chciała go wypuścić- został pracownikiem naukowym w zespole badawczo-rozwojowym. W tym samym czasie założył własne studio projektowe z siedzibą w Londynie i Łodzi. Od 2008 prowadzi pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie oraz Studio Rygalik razem z partnerką, projektantką Gosią Rygalik. Współpracuje m.in. z Moroso, Noti, Profim, Ideal Standard, Siemens, Heineken czy Ikea. Od 2010 pełni funkcję dyrektora kreatywnego czołowych polskich marek meblowych, jak Comforty i Paged. Realizuje wiele projektów dla instytucji kultury m.in. Instytutu Adama Mickiewicza, Teatru Wielkiego — Opery Narodowej, Muzeum Historii Żydów Polskich, BOZAR, Zachęty, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Narodowego, Instytutów Kultury Polskiej. Gosia Rygalik

Projektantka z prawdziwego powołania. Ukończywszy informatykę zdecydowała się zacząć od początku, od zupełnie innej strony i rozpoczęła studia na Wydziale Wzornictwa na ASP w Warszawie. Studiowała także w Danmarks Designskole. Pierwsze projektowe doświadczenia zawodowe zdobywała w Kopenhadze. Była członkiem platformy PG13, grupy studentów, realizującej projekty o charakterze eksperymentalnym, organizującej i biorącej udział w wystawach, konkursach i warsztatach projektowych, jak również projektach we współpracy z przemysłem. Podczas studiów magisterskich Gosia skoncentrowała się na food designie. Związek między jedzeniem a projektowaniem stanowi główny temat jej teoretycznych poszukiwań oraz zawodowej praktyki.3 komentarze:

 1. Mam do zaoferowania program sprawdzający www.antyplagiat.net
  Jest to program przeznaczony na komputery z systemem Windows
  który umożliwia dokładne sprawdzanie różnego rodzaju tekstów czy nie zostały wykorzystane na innych stronach internetowych.

  Programem można sprawdzać dowolną ilość tekstów zarówno mogą to być artykuły, prace dyplomowe.


  Zapraszam do obejrzenia filmiku instruktażowego

  http://www.youtube.com/watch?v=TWxQZrZMU2U

  Sam skorzystałem i polecam w 100%

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda na to, że blogowicz wie co robi. Brawa mu Panie i Panowie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Żałuje, że nie mogłam przyjechać na spotkanie. Czy będzie jeszcze jakieś organizowane w roku 2017? Architektura interesuję się od wielu lat i chciałabym poznać jakieś trendy.

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy