środa, 5 marca 2014

12.03.14 g. 19:00 Spotkanie członków i kandydatów KN KĄT

Wraz z powoli zaczynającą się wiosną, cieplejszym dniami z większą ilością słońca, rozpoczęliśmy nowy semestr akademicki. Zapewne rapitografy, krzywiki i kulmany poszły w ruch, a studenci architektury z pełną gotowością przystąpili do pierwszych zajęć na uczelni.
W związku z tym, że zaczyna się owo "nowe", chciałbym wszystkich członków Koła Naukowego oraz chętnych do udziału w nim, zaprosić na spotkanie organizacyjne. Odbędzie się ono w najbliższą środę, 12 marca o godzinie 19:00 w Kącie.
Pomimo niewinnie wyglądającego wstępu chcę oświadczyć, że obecność jest obowiązkowa!

Planujemy omówić realizowane projekty, oraz kilka nowych!
Przypomnę listę realizowanych projektów:

  1. Cykl „Kątem Oka” / Koordynator: Wojciech Stępień / Zespół: Katarzyna Janiszewska, Paweł Otocki;
  2. Cykl „Kąt teksty” / Koordynator: BRAK / Zespół: Aleksander Dynarek
  3. „Kąt widzenia” / Koordynatorki: Katarzyna FirmowskaAlicja Salomońska / Zespół: Milena Mazurczyk;
  4. Budowa drukarki 3D / Koordynatorzy: Piotr KluszczyńskiAleksander Dynarek / Zespół: Łukasz Stawiński, Łukasz Barej, Marcin Kowalski, Bartosz Bochyński;
  5. Projekt Fab-lab’u w budynku B16 / Koordynator: Andrzej Giełzak / Zespół: Piotr Adamski, Olga Chrzanowska, Ewelina Stawowy, Klaudia Królikowska, Tomasz Chojnacki, Marcelina Kręcilasz, Dobrewa Gabriela, Drozdowska Małgorzata, Fijałkowska Nina, Gawron Karol, Gołębiewska Aleksandra, Grabowska Karolina, Grzybowska Joanna, Monika Strzelczyk, Magdalena Walczak;
  6. Warsztaty z projektowania parametrycznego P3.2 / Koordynator:  Aleksander Świątek / Osoby pomagające: Paulina Rodzeń, Martyna Wróblewska, Marcin Pabich, Aleksandra Rochala;
  7. Diamond Project – projekt kampanii wizerunkowej firmy Infosys / Koordynator: Maria Kaczorowska / Zespół: Yuliya Sobalevskaya, Justyna Kazimierczak, Wojciech Stępień, Maria Michnowska.

Nowe przedsięwzięcia pokrótce opisane poniżej:

  1. Festiwal Tydzień Architektury - SARP oddział Łódź organizuje wydarzenie o skali lokalnego święta architektury. W programie mają być m.in. wykłady, konsultacje z architektami dla Łodzian, wystawa projektów łódzkich architektów, budowa instalacji interaktywnej w przestrzeni miasta itp. Potrzebnych jest kilka osób chcących wcielić się w rolę współorganizatorów festiwalu lub wolontariuszy. 
  2. Projekt PBL termomodernizacji [na zaproszenie „SKN Momencik PŁ”] - W związku z projektem Project Base Learning, który od przyszłego semestru rusza na Inżynierii Środowiska, „SKN Momencik” we współpracy z Architekturą i Inżynierią Środowiska planuje zorganizować dwa zespoły interdyscyplinarne. Miałyby się składać ze studentów IŚ, budownictwa i architektury. Współpraca między studentami polegałaby na wspólnym opracowaniu projektu termomodernizacji wybranego przez "górę" budynku (będzie to budynek Politechniki lub kamienica z programu "Mia100 kamienic"). Udział w projekcie nie jest obowiązkowy, celem przedsięwzięcia jest eksperymentalne sprawdzenie, czy w przyszłości projekt PBL mógłby właśnie tak wyglądać: wielobranżowo.
  3. Konkurs WyKOMBinuj mOst [na zaproszenie "SKN Mechaniki Budowli KoMBo przy Politechnice Gdańskiej"] - 
Opis konkursu: 
Celem Konkursu “wyKOMBinuj mOst” jest zaangażowanie studentów z całej Polski do stworzenia konstrukcji inżynierskich. Odbyło się dotychczas sześć edycji, w latach 2008-2013. Obok drużyn z wydziałów PG, wzięły w nich udział także drużyny reprezentujące: Politechnikę Białostocką, Politechnikę Koszalińską, Politechnikę Krakowską, Politechnikę Łódzką, Politechnikę Rzeszowską, Politechnikę Wrocławską, Politechnikę Poznańską oraz Państwowe Szkoły Budownictwa.
Zasady konkursu są następujące: drużyny mają proste zadanie - zbudować most. Do dyspozycji są: papier i klej. Trzyosobowe ekipy mają 6 godzin na zbudowanie modelu, który następnie jest oceniany wg ustalonych kryteriów. 
Więcej na stronie: http://kombo.pg.gda.pl/ 

Zapraszam na spotkanie,
Rafał Jóźwiak
przewodniczący KN KĄT 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy