środa, 26 czerwca 2013

8.07.2013 g. 18.00 Spotkanie organizacyjne nt. Warsztatów z Projektowania Parametrycznego


Projektowanie parametryczne to nowa forma projektowania, która zyskuję coraz więcej zwolenników wśród architektów i designerów na całym świecie. Pozwala rozwinąć skrzydła wyobraźni i stworzyć formy o bardzo skomplikowanych kształtach geometrycznych, często niemożliwych do ręcznego rozrysowania. Dzięki zastosowaniu odpowiednich kodów i algorytmów można tworzyć struktury maksymalnie zoptymalizowane, wedle kryteriów narzuconych przez projektantów.

My, jako studenci architektury, idący z duchem czasów, chcemy nie tylko dowiedzieć się czegoś o tej metodzie projektowania, ale tą wiedzę wykorzystać w sposób praktyczny do wybudowania Pawilonu Wakacyjnego, w ramach Warsztatów z Projektowania Parametrycznego.

W związku z tym pragniemy Was serdecznie zaprosić do włączenia się w nasz projekt. Przez okres wakacji – od lipca do września – planujemy uczyć się odpowiedniego oprogramowania – Rhinoceros + Grasshopper. W ostatnim tygodniu września przeprowadzimy warsztaty z udziałem architektów z Niemiec i Polski, w ramach których zrealizowany zostanie intensywny kurs z oprogramowania oraz same warsztaty, a ich zwieńczeniem będzie budowa pawilonu, który stanie przed Instytutem Architektury i Urbanistyki PŁ.


Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 8 lipca o godz. 18:00, w Kącie. Podczas spotkania dowiecie się między innymi: jak będą wyglądały zapisy, kiedy i gdzie odbędą się warsztaty, jaki będzie ich harmonogram, jak i przez kogo zostaną przeprowadzone. 

Zacznijmy przerwę wakacyjną od inspirującego i twórczego działania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy