piątek, 12 kwietnia 2013

Sprawozdanie ze spotkania organizacyjnego.

Z największą przyjemnością donoszę, że na wczorajsze spotkanie "Kąta" przybyły tłumy!
W ramach spotkania:
A) Omówiliśmy dotychczasową działalność Koła, a już aktywni działacze (i nowo przybyli studenci) zadeklarowali chęć rozwijania takich przedsięwzięć jak :
  • "Kąt-teksty" (panele dyskusyjne na temat tekstów teoretycznych dotyczących architektury i nie tylko);
  • "Mapa teorii architektury" (budowanie graficznego diagramu-mapy tekstów czytanych w ramach "Kąt-tekstów". Mapę chcemy w przyszłości zdygitalizować i uczynić podstawą platformy dyskusyjnej na temat architektury);
  • "Gdzie przecieka Łódź?" (międzyuczelniana akcja badawcza i społeczna oparta o ideę partycypacji w projektowaniu i edukację architektoniczną, mająca na celu tworzenie i wzmacnianie postaw obywatelskich wśród mieszkańców zbiedniałych śródmiejskich podwórek. Chcemy to osiągnąć wraz z mieszkańcami i studentami antropologii kulturowej przez wspólne zaprojektowanie i zmodernizowanie typowego łódzkiego podwórka).
  • "Kątem oka" (spotkania z architektami i specjalistami z dziedzin bliskich architekturze i urbanistyce).
B) Przybyli na spotkanie studenci "zarzucili" nas nowymi pomysłami takimi jak:
  • REMONT WEJŚCIA DO INSTYTUTU. Przedmiotem działań byłoby nie tylko samo wejście, ale także cały teren przed budynkiem.
  • ORGANIZOWANIE KONKURSÓW PROJEKTÓW ZALICZENIOWYCH, będących okazją do wspólnej dyskusji oraz pochwalenia się pomysłami na zenątrz.
  • KOMPUTEROWA INWENTARYZACJA (3D) STAREGO CMENTARZA
  • WYCIECZKI NA BUDOWY (prowadzone przez projektantów inwestycji).
C) Umówiliśmy się na wybory zarządu koła, które odbędą się w przyszły czwartek 18.04.2013 o godz. 17 30. Zbierzemy wtedy deklaracje członkowskie, wysłuchamy, co mają nam do powiedzenia kandydaci i wybierzemy zarząd koła. 

PRZYPOMINAM, że o godzinie. 18.00 dr Zaguła przeprowadzi pierwsze w tym semestrze spotkanie z cyklu "Kąt-teksty". Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy PRZECZYTALI tekst, do którego link znajduje się w poprzednim poście.

Z mojej strony chciałbym podziękować wszystkim przybyłym na spotkanie i życzyć by zapał do aktywnego działania w kole rósł u Was ze spotkania na spotkanie!

Pozdrawiam,
Andrzej Olejniczak, prezes KN "Kąt"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy