poniedziałek, 19 listopada 2012

SPOTKANIE ORGANIZACYJE GDZIE PRZECIEKA ŁÓDŹ

 
Uwaga!

W imieniu Koła Naukowego Etnologów oraz Koła Naukowego Studentów Architektury Kąt

zapraszamy na:

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

oraz

warsztaty z architektonicznego postrzegania i projektowania przestrzeni
– GDZIE PRZECIEKA ŁÓDŹ.

kiedy : piątek, 23 listopada, godz. 17.00

gdzie : Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ, ul. Pomorska 149/153 (gmach Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ, obecnie również siedziba etnologów)

sala 233 ( w załączniku mapa z dojazdem, tramwaj 15 lub 43, przystanek - Tamka)

Studenci Koła Naukowego Etnologów (Uniwersytet Łódzki) i Koła Naukowego Studentów Architektury i Urbanistyki „Kąt” (Politechnika Łódzka) zapraszają do wspólnego rewitalizowania przestrzeni społecznych Śródmieścia Łodzi!

Na obecnym etapie akcji „Gdzie przecieka Łódź?”, wiemy, że podstawową bolączką, czy też największą dziurą w Łodzi jest problem braku społecznego i obywatelskiego zaangażowania mieszkańców. Warunkiem koniecznym do dobrego funkcjonowania miasta (zarówno pod względem administracyjnym, jak i gospodarczym i społecznym) jest świadomy, zaangażowany w życie miasta i własnej społeczności obywatel. Studenci UŁ i PŁ chcą swoją akcją pobudzić te miejsca w tkance społecznej Łodzi, które tkwią w ponurym status quo, charakteryzującym się marazmem, biedą, biernością obywateli.

Wspólnie ze wszystkimi zainteresowanymi chcielibyśmy (1) wytypować podwórko, na którym (2) w grupach złożonych z architektów i etnologów przeprowadzimy badania antropologiczne, wyjaśniające specyfikę danego miejsca, a zwłaszcza naświetlające najważniejsze problemy wspólnoty, a w następnym kroku (3) pomożemy mieszkańcom danego podwórka wyartykułować potrzeby dotyczące zagospodarowania ich przestrzeni wspólnej, zaprojektować i wspólnie zrealizować interwencję architektoniczną.

Wszyscy Wy, którzy z Łodzią wiążecie swoją przyszłość, pamiętajcie, że jest ona nierozerwalnie związana z przyszłością miasta i poruszeni tą refleksją przyjdźcie na spotkanie organizacyjne!

Na najbliższym spotkaniu wprowadzimy Was szczegółowo w kolejne etapy projektu, przeprowadzimy krótkie wprowadzenie do projektowania architektonicznego w specyficznej przestrzeni półprywatnej oraz, co najważniejsze, wydamy pierwsze zadania związane już ściśle z naszym projektem.

Ze względu na wprowadzający charakter spotkania oraz przydzielanie już konkretnych zadań wszyscy chcący brać udział w projekcie proszeni są o obecność.

Zapraszamy!

Organizatorzy „Gdzie przecieka Łódź”
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy